پیاده سازی وب سرویس هواپیمایی ماهان


وب سرویس هواپیمایی ماهان حدود سه سال پیش توسط شرکت منظومه نگاران وب پیاده سازی و اجرا شده است. هدف از اجرای این وب سرویس، ایجاد امکان فروش خدمات سیستمی ماهان روی سایت آژانس‌های مسافرتی بود.

منظومه نگاران وب سال‌ها زیر چتر هلدینگ منظومه نگاران به صورت تخصصی به آژانس‌های مسافرتی و شرکت‌های فعال در صنعت گردشگری خدمات طراحی سایت ارائه می‌کرد و پس از ثبت رسمی به عنوان یک هویت مستقل به ارائه راهکارهای هوشمند و سیستم یکپارچه رزرواسیون آنلاین به آژانس‌های مسافرتی می‌پردازد.

تجربه‌ای که این شرکت سال‌ها در اثر همکاری با آژانس‌های مسافرتی به دست آورده بود، کمک شایانی در پیشبرد اهداف و توسعه نرم افزار BasisFly به صورت یکپارچه کرد و این مهم که خدمات چارتری و گارانتی آژانس‌ها در کنار خدمات سیستمی به فروش برسند، مستلزم پیاده سازی و اجرای وب سرویس‌ها بر روی پلتفرم بیسیس فلای بود.

یکی از این وب‌ سرویس‌ها، وب سرویس شرکت هواپیمایی ماهان بود که بر اساس درخواست و نیاز مشتریان پیاده سازی و اجرا شد.

با راه اندازی وب سرویس ارائه شده توسط منظومه نگاران وب قابلیت دسترسی به تمامی خدمات ماهان و خرید انواع بلیت برای آژانس‌های مسافرتی به صورت B2B و B2C فراهم شد تا آژانس ها به راحتی بتوانند بر بستر اینترنت و به صورت کاملا آنلاین خدمات خود را به مسافران و آژانس‌های همکار ارائه کنند.

با پیاده سازی خدمات شرکت هواپیمایی ماهان، قابلیت جستجو و فیلتر بر اساس کلاس های پروازی، ساعت پرواز، قیمت و ... روی سایت آژانس‌های مسافرتی که از این خدمات استفاده می‌کنند فراهم شده است.