تاثیر بک لینک ها و لینک های داخلی در سئو


به جرات می توان گفت این مورد در الگوریتم های جدید گوگل یکی از مهم ترین عوامل در کار سئو می باشد. فرض کنید شما بیزنس جدیدی را آغاز کرده اید و می خواهید در بازار اعتبار کسب کنید ، اینکه خودتان مدام با بقیه صحبت کرده و اظهار کنید فرد معتبری هستید مسلما تاثیری ندارد و تنها زمانی بقیه به این باور می رسند شما فرد با اعتباری هستید که دیگران شما را تایید کرده و از مزایای روش کسب و کار شما صحبت کنند. حتی این مورد که چه شخصی اعتبار فرد دیگری را تضمین می کند هم بسیار موثر است ، اگر فردی خودش اعتبار چندانی نداشته باشد و بخواهد شخص دیگری را معرفی کند ، قطعا برای ما ارزش چندانی نداشته و اعتماد نمی کنیم. اما اگر شخصی با اعتبار زیاد فرد دیگری را به ما معرفی کند بی شک اعتمادمان جلب خواهد شد و برای آن شخص ارزش بیشتری قائل می شویم.

بک لینک ها نیز دقیقا همین کار را برای سایت ها انجام می دهند و به عنوان معرف برای سایت شما عمل می کنند. حال اگر سایت معرفی کننده اعتبار بالایی داشته باشد ، مطمئنا ارزش بیشتری برای سایت شما خواهد داشت تا اینکه سایتی که خودش اعتبار چندانی ندارد به معرفی و قرار دادن لینک سایت شما بپردازد.

در نتیجه به جای خرید تعداد لینک های زیاد از سایت های کم ارزش ، به دنبال لینک گرفتن از سایت های معتبر و با page rank بالا باشید. چرا که گوگل این توانایی را دارد که معرف سایت شما را آنالیز کرده و تصمیم بگیرد به شما رتبه بدهد یا ندهد.

بک لینک های با کیفیت می توانند از شبکه های اجتماعی بیایند ، اگر شما محتوای با کیفیت و اصولی در سایت قرار داده باشید و در پست های شبکه های اجتماعی به آن محتوا لینک داده باشید ، شخصی که از آن محتوا استفاده کرده و نتیجه گرفته باشد ، به احتمال خیلی زیاد با دوستان و کاربران دیگر به اشتراک خواهد گذاشت و کاربران دیگر نیز به همین منوال آن را باز نشر خواهند داد و این امر تاثیر بسیار زیادی در سئو سایت شما خواهد داشت که می تواند از چندین و چند لینک خریداری شده که برای آن ها هزینه صرف کرده اید تاثیرگذارتر باشد.

برای گوگل بسیار حائز اهمیت است که شما بتوانید از سایت های خبری و سایت هایی با پسوند edu. و gov. که سایت های دانشگاهی و یا دولتی با کیفیت بسیار بالایی هستند لینک بگیرید و مسلما تاثیر بسیار بالایی برای سایت شما خواهد داشت.

از عوامل دیگری که می تواند معرف اعتبار یک سایت باشد ، میزان محبوبیت آن نزد کاربران است ، هرچه سایتی ترافیک بالاتری داشته باشد و مردم در شبکه های اجتماعی بیشتر درباره آن صحبت کنند لینک گرفتن از آن تاثیر بیشتری خواهد داشت.

همچنین توجه کنید از دامنه های متفاوت که IP های متفاوت دارند لینک بگیرید ، هرچه بک لینک های شما تنوع بیشتری داشته باشند ، موثرتر هستند.

سعی کنید سایت های معتبر مرتبط در حوزه کاری خودتان را شناسایی کرده و با آنها وارد ارتباط شوید ، برایشان مقاله ارسال کنید و همکاری دو جانبه داشته باشید.

تا اینجا نکاتی را در مورد بک لینک ها از خارج سایت خودتان بررسی کردیم ، ولی عامل دیگری که می تواند بسیار موثر هم باشد ، لینک های داخلی در سایت شما هستند ، حتما بین محتواهای سایت خود ارتباط مناسبی برقرار کنید ، لازم است این مورد را مد نظر داشته باشید زمانی که گوگل وارد سایت شما می شود باید تشخیص دهد که سایر قسمت های سایتتان در مورد چه موضوعی می باشد؟ این مورد در پنل مدیریت محتوای شرکت منظومه نگاران به طور اختصاصی گنجانده شده است ، به این صورت که زمانیکه در حال ویرایش محصول خاصی هستید ، می توانید مقالات یا خدمات مرتبط با آن را از قسمت "پیوند ها" به آن صفحه ارتباط دهید و یا در قسمت "محصولات مرتبط" دیگر محصولات مرتبط را به کاربر معرفی کنید.

از سوی دیگر در قسمت مقالات هم به همین صورت می توانید از قسمت "پیوند ها" محصولات مرتبط را به این صفحه لینک دهید و یا از قسمت "مقالات مرتبط" دیگر مقالات مفید در آن زمینه را معرفی نمایید.