مقالات منظومه وب


استراکچر دیتا

استراکچر دیتا

استراکچر دیتا یا سازماندهی داده ها به یک روش خاص جهت استفاده بهینه از اطلاعات ، به منظور کمک به درک زبان انسان توسط موتورهای جستجو ابداع شد. در همین راستا Schema حاصل توافق بین موتورهای جستجو می باشد تا بتوانند از یک زبان نشانه گذاری واحد استفاده کنند. با توجه به اینکه الگوریتم های موتورهای جستجو روز به روز محتوا محورتر شده و برای ساختارهای دسته بندی شده و منظم که اطلاعات مفیدی را به صورت یک جا در اختیار موتورهای جستجو قرار می دهند ارزش ویژه ای قائل می شوند ، شرکت منظومه نگاران وب در بخش تحقیق و توسعه خود اقدام به انجام پروژه ای عظیم جهت تولید محتوای سازماندهی شده برای هر شیء موجود در جهان نموده است.
بیشتر بخوانید
انتخاب کلمات کلیدی مناسب ، اولین قدم در سئو سایت

انتخاب کلمات کلیدی مناسب ، اولین قدم در سئو سایت

یکی از مهم ترین عوامل در سئو سایت ، انتخاب کلمات کلیدی مناسب است. باید هدف خود را مشخص کنید ، می خواهید با سرچ چه کلید واژه هایی در سرچ ها دیده شوید؟ برای یافتن کلمات کلیدی پر سرچ می توانید از ابزار google keyword planner و نتایج جستجوی گوگل کمک بگیرید. با استفاده از این روش ها پی خواهید برد که در حوزه کاری شما چه عباراتی بیشتر جستجو می شوند و از همان ها در محتوای سایت خود استفاده نمایید.
بیشتر بخوانید
تولید محتوای مناسب برای سئو

تولید محتوای مناسب برای سئو

یکی از عوامل مهم و کلیدی در سئو ، تولید محتوای حرفه ای و اصولی می باشد. صرف اینکه شما تعداد زیادی مقاله در سایت خود قرار داده باشید نمی تواند در سئو سایت شما تاثیر چندانی داشته باشد. باید توجه داشته باشید که حتی اگر در نتایج سرچ ها به رتبه های بالا هم برسید و یا از سرویس Google AdWords‎ که هزینه بالایی هم دارد استفاده کنید اگر محتوای مناسب و مطابق با نیاز کاربر در سایت شما موجود نباشد ، کاربر سایت شما را ترک می کند که این مورد ، امتیاز منفی بسیار زیادی در سئو سایت شما دارد.
بیشتر بخوانید
تاثیر بک لینک ها و لینک های داخلی در سئو

تاثیر بک لینک ها و لینک های داخلی در سئو

به جرات می توان گفت این مورد در الگوریتم های جدید گوگل یکی از مهم ترین عوامل در کار سئو می باشد. فرض کنید شما بیزنس جدیدی را آغاز کرده اید و می خواهید در بازار اعتبار کسب کنید ، اینکه خودتان مدام با بقیه صحبت کرده و اظهار کنید فرد معتبری هستید مسلما تاثیری ندارد و تنها زمانی بقیه به این باور می رسند شما فرد با اعتباری هستید که دیگران شما را تایید کرده و از مزایای روش کسب و کار شما صحبت کنند. حتی این مورد که چه شخصی اعتبار فرد دیگری را تضمین می کند هم بسیار موثر است ، اگر فردی خودش اعتبار چندانی نداشته باشد و بخواهد شخص دیگری را معرفی کند ، قطعا برای ما ارزش چندانی نداشته و اعتماد نمی کنیم. اما اگر شخصی با اعتبار زیاد فرد دیگری را به ما معرفی کند بی شک اعتمادمان جلب خواهد شد و برای آن شخص ارزش بیشتری قائل می شویم.
بیشتر بخوانید
صبور باشید!

صبور باشید!

در روند بهینه سازی سایت نتیجه گیری زود هنگام عملا ممکن نیست و اگر شرکتی بتواند در سریع ترین زمان ممکن نتایج خوبی برای سایت شما کسب کرده و با کلید واژه های سختی شما را به صدر نتایج جستجو برساند احتمال دارد از روش های سیاه استفاده کرده باشد و تا مدت زمانی بعد اصلا در نتایج گوگل دیده نشوید. کم نبودند شرکتهایی که در کوتاه مدت این کار را انجام داده و کلاهبرداری های سنگینی از این طریق انجام داده اند و پس از مدت کوتاهی ناپدید شده و مشتریان خود را با خسارات جبران ناپذیری در این زمینه مواجه کرده اند. چرا که اگر با استفاده از روش های سیاه در سرچ ها نتیجه گرفته باشید خیلی سخت می شود وضعیت سایت را مجدد به حالت قبل بازگرداند. در نتیجه فریب وعده های این گونه افراد را نخورید و صبر داشته باشید.
بیشتر بخوانید
سایت ریسپانسیو

سایت ریسپانسیو

با توجه به گسترش روز افزون استفاده از تلفن های هوشمند ، تبلت ، لپ تاپ و ... و همچنین دسترسی اکثر افراد به اینترنت همراه ، طراحی سایت در دنیای مدرن به سمتی پیش می رود که پیمایش در سایت ها با استفاده از این ابزارها به درستی صورت گرفته و کاربران با استفاده از هر ابزاری نهایت استفاده را از ظاهر و محتوای سایت ببرند. طراحی سایت ریسپانسیو یا واکنش گرا روشی است برای اینکه سایت شما با توجه به اندازه مانیتور و دستگاهی که کاربر به وسیله آن به سایت دسترسی پیدا کرده است واکنش نشان دهد ، به این معنی که در هر محیطی بسته به ویژگی های آن سایت به درستی نمایش داده شده و کاربر قابلیت گردش در همه قسمت های سایت را داشته باشد.
بیشتر بخوانید
NO SQL

NO SQL

با توجه به رشد علم و فناوری در همه زمینه ها و افزایش حجم داده ها دیگر پایگاه داده های قدیمی به دلیل مقیاس پذیری و پیچیدگی آنها پاسخگوی نیاز کاربران نمی باشند ، در نتیجه از پایگاه داده های NO SQL استفاده می شود. در سیتم no sql داده های وارد شده می تواند در هر زمان تغییر نوع پیدا کرده و این سیستم است که باید خودش را با آن مطابق کند. همچنین در این سیستم چند سرور بودن به خاطر هوشمندی و بالا بودن سطح سیستم هیچ مانعی برای ادامه کار نمی باشد و به جهت افزایش سرعت بازیابی اطلاعات ، داده های پراستفاده در Cache نگهداری می شوند که این امر منجر به بالا رفتن بسیار زیاد سرعت سیستم می شود.
بیشتر بخوانید
SQL

SQL

Sql به کاربر امکان اتصال و دسترسی به اطلاعات موجود در يک پايگاه داده را می دهد . و در واقع یک زبان برنامه نویسی ساخت یافته است که در طراحی سایتهای داینامیک مورد استفاده قرار می گیرد. دستورات SQL برای انجام وظایفی مانند به روز رسانی ، حذف ، اصلاح و یا بازیابی اطلاعات از یک پایگاه داده استفاده می شود. شرکت منظومه نگاران وب با بهره گیری از این زبان ، به طراحی و اجرای سایت های بسیاری پرداخته است.
بیشتر بخوانید